ART / Lithographs / Litograph in colors 7437080
*
nr 743 7080
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Oskar Bergman (1879-1963), 67/350 mm: 31x43,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Oskar Bergman (1879-1963), 67/350 mm: 31x43
Oskar Bergman, born 1879 in Stockholm, dead 1963, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 750
Auction date:
Monday February 27 2012
at 19:20:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
23/2 15:33:28
1
100 kr
25/2 00:00:44
2
250 kr
27/2 13:03:15
3
300 kr
27/2 15:32:52
4
650 kr
27/2 17:42:14
5
600 kr
27/2 19:12:14
6
Vinnande bud
27/2 19:15:50
5
750 kr
27/2 19:19:40
6
justering av budtak
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Read more about Grafik
- Artist/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, born 1879 in Stockholm, dead 1963, Swedish painter.
Read more about Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7229 LITOGRAPH IN C..
Oskar Bergman (1879-1963), Sweden. Sommarskärgård...//
Auction ends
today
20 maj at 19:29
*
Oskar Bergman
Oskar Bergman, born 1879 in Stockholm, dead 1963, Swedish painter.
Read more about Grafik
Read more about Oskar Bergman
nr 743 7080
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Oskar Bergman (1879-1963), 67/350 mm: 31x43,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Oskar Bergman (1879-1963), 67/350 mm: 31x43
Oskar Bergman, born 1879 in Stockholm, dead 1963, Swedish painter.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 750 |
Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
23/2 15:33:28 | 1 | 100 kr |
25/2 00:00:44 | 2 | 250 kr |
27/2 13:03:15 | 3 | 300 kr |
27/2 15:32:52 | 4 | 650 kr |
27/2 17:42:14 | 5 | 600 kr |
27/2 19:12:14 | 6 | Vinnande bud |
27/2 19:15:50 | 5 | 750 kr |
27/2 19:19:40 | 6 | justering av budtak |
- Thema-auction
Feb 27
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Read more about Grafik
- Artist/Designer
Oskar Bergman
Oskar Bergman, born 1879 in Stockholm, dead 1963, Swedish painter.Read more about Oskar Bergman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oskar bergman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7229 LITOGRAPH IN C..
Oskar Bergman (1879-1963), Sweden. Sommarskärgård...//
Auction ends
today
20 maj at 19:29